یکی از مهمترین مواردی که در هنگام ساخت استخر برای فضای مسکونی و تفریحی مورد توجه سازندگان قرار می گیرد، پوشش استخر است. حال با این وجود در این مقاله سعی کرده ایم در مورد انواع پوشش سقف استخر، پوشش کف استخر و پوشش استخر روباز در حیاط و منازل مسکونی مواردی را  بیان کنیم.

پوشش سقف استخر

امروزه مشاهده می شود که در بسیاری از منازل ویلایی و مسکونی افراد برای آسایش و فراهم نمودن محیطی تفریحی، اقدام به ساخت استخر در حیاط منزل خود می کنند. اما با وجود اینکه آپارتمان های سر به فلک کشیده اطراف منازل را احاطه کرده اند به طور حتم لازم است که برای پوشش استخر به خصوص سقف استخرها فکر جدیدی به کار گرفته شود، زیرا مشرف بودن دیگر ساختمان ها به استخر داخل حیاط ممکن است مانع ساخت آن شود.‌ در اینجا استفاده از پوشش سقف استخر موجب می شود که افراد بتوانند با داشتن استخرهای سرپوشیده در هر زمان و در هر فصلی از این محیط استفاده کرده و لذت ببرند. توجه داشته باشید که سازندگان پوشش استخر اغلب نوع پوشش هایی که در حالت نورگیر هست را ارائه می دهند و این امر موجب می شود یک محیط بسیار زیبا به وجود آید. دقت داشته باشید که این نوع سقف ها در برابر زلزله مقاوم بوده در انواع رنگ های متفاوت موجود میباشد که افراد می‌توانند بنا به سلیقه خود نوعی از آن را انتخاب کنند؛ همچنین این نوع سقف ها برای تمامی استخر ها بخصوص استخرهای خانگی مناسب می باشد. در این بین مهم ترین انواع پوشش سقف استخر شامل مدل تلسکوپی t-cr4، مدل قوسی، مدل تخت شیب دار، مدل ال، مدل تلسکوپی سه ضلعی و غیره می باشد.

پوشش کف استخر

علاوه بر اهمیت پوشش سقف استخر، کف سازی استخر از دیگر موارد مهم است که در هنگام ساخت آن باید توجه زیادی شود. در این بین دقت داشته باشید که در پوشش کف استخر علاوه بر اهمیت زیبایی، عایق بودن بسیار حائز اهمیت میباشد. امروزه یکی از مهمترین روش ها استفاده از پوشش پلیمری است. این نوع پوشش استخر مناسب جهت عایق سازی استخر های نوساز و کهنه در بردارنده ترک می باشد که مزایای متعددی نسبت به روش های سنتی در بر دارد، به طوری که می توانید با استفاده از نانو پلیمر جهت ساخت کف استخر از شوره زدگی و رشد قارچ و کپک جلوگیری کرده و همچنین قابلیت کشسانی و ضد ترک بودن این نوع پوشش استخر بسیار مناسب می باشد. دقت داشته باشید که این محصول با ترکیبی از سیمان و ماسه بادی به دست آمده و به صورت دوغاب یا رنگ روی سطح مورد نظر اجرا می شود.

پوشش استخر روباز در حیاط

همانطور که گفته شد به دلیل مشرف بودن ساختمان های اطراف به طور کلی ساخت استخر های روباز در حیاط منازل مسکونی و ویلا ها تا حد زیادی با محدودیت روبرو است اما در بعضی از منازل و مجتمع های مسکونی ساخت استخر های روباز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که این استخر ها به منظور تفریح و ورزش و همچنین زیبایی ساخته می شود که تنها در فصول گرم سال می توان از آن استفاده نمود با این حال افراد می‌توانند در فصل سرد سال و در زمستان جهت جلوگیری از ورود گرد و خاک و خاشاک به داخل استخر از پوشش مناسب استفاده کنند طوری که بتوان در مواقع لازم پوشش استخر را به راحتی جمع کرد. حال دقت داشته باشید که طرح های بسیار متنوع و زیبایی به صورت قوس دار دو طرفه و با شکست از جنس های متنوع موجود می باشد که انتخاب آن کاملاً به نظر مشتری بستگی دارد.